Aktuality

Jak dopadla II. konference pro asistenty pedagoga?

Úspěch zavazuje, a tak jsme po loňské úspěšné konferenci zorganizovali druhé pokračování. 

Zájem o akci byl velký, registrovali jsme přes devadesát přihlášených zájemců, účast nakonec přesáhla pětašedesát nadšených a aktivních asistentů.

Pro ně jsme měli nachystaný (doufáme) zajímavý program, který je seznámil s novinkami na poli asistentské práce, tím, co asistentům nabízíme my i další organizace, a hlavně poskytl prostor pro otevřenou diskuzi - jak s vystupujícmi hosty, tak i mezi samotnými účastníky. Konference se díky živé diskuzi neplánovaně protáhla o více než hodinu, byl to ale dobře strávený čas.

To, v jaké míře se účastníci do debaty zapojili, i její celková úroveń nás opravdu nadchla - a je pro nás závazkem, abychom v akci pokračovali i po ukončení aktuálního projektu.

Níže najdete prezentace, které na konferenci zazněly. Pokud máte zájem o další informace nebo materiály, napište nám.

Konferenci slavnostně zahájil ředitel Nové školy a vedoucí asistentského programu Jan Zajíc a poté zhodnotil pokrok v projektu Šance na úspěch, který končí s tímto školním rokem a do šesti škol v regionech přinesl nejen možnost využít školní asistenty, ale pomohl plánovat celý podpůrný systém pro úspěšné zvládnutí společného vzdělávání.

Ke stažení ZDE

Veronika Zelinková seznámila účastníky s aktuální nabídkou akreditovaných kurzů (nejen) pro asisenty pedagoga, hlavně s novinkou - kazuistickými "supervizními" kurzy pro asistenty a také kurzy emoční sebeobrany.

Souhrn kurzů si můžete stáhnout ZDE.

Portál asistentpedagoga.cz nebylo potřeba představovat, protože jeho služby využili alespoň jednou všichni přítomní asistenti. Jeho administrátor Michal Kryl tak účastníkům radši posktl pohled "do kuchyně". Zajímá vás, kolik lidí portál měsíčně využije? Kolik je to návštěvníků za rok a kolik času zde strávili? Jaká služba je nejvyužívanější a kolik jsme zodpověděli dotazů? Který den v týdnu si naše stránky otevře nejméně lidí? A kdy je naopak provoz nejvyšší?


Prezentace ke stažení ZDE.

Hana Víznerová z organizace Meta o.p.s. přiblířila aktivity organizace na asistentském poli - hlavně jejich kurz pro dvojjazyčné asistenty, který rozšiřuje schopnosti a znalosti AP v práci s dětmi s OMJ, kterých v českých školách přibývá. Prezentaci osvěžila ukázka z filmu o jedné takové asistentce původem z Ukrajiny.

Lenka Felcmanová z České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) prezentovala dobré praxe školních asistentek a dalších pedagogických pracovníků zapojených do projektu Šance na úspěch, zvláště zajímavé byly jejich autentické reflexe.

Prezentace je ke stažení ZDE.

Odpolední blok měl pro sebe náš metodik Zbyněk Němec, který představil deset nejčastějších a nejzávažnějších chyb v profesi asistentů pedagoga. Nad nimi se rozproudila živá debata, takže Zbyněk odpovídal na dotazy až do půl čtvrté, kdy už jsme opravdu museli uvolnit prostory. JInak by se akce určitě protáhla...

Prezentace je ke stažení ZDE.

Děkujeme všem účastníkům za vytvoření skvělé atmosféry. Doufáme, že konference přinesla užitek, a těšíme se na shledanou na třetím ročníku!


 Konference proběhla v rámci projektu Šance na úspěch: systematická podpora žáků se sociálním znevýhodněním ve vzdělání, reg. číslo: CZ.02.3.61./0.0/0.0/15_007/0000226, podpořeného prostředky Evropského sociálního fondu v rámci OP VVV a státního rozpočtu ČR.

Konference byla zařazena do výběru Týdne inovací jako jedna z jeho doprovodných akcí. Více najdete na https://tydeninovaci2019.cz/

 

 

AKTUALITY

META nabízí pro zájemce z Prahy kurz pro dvojjazyčné asistenty pedagoga od září do prosince 2020

14.07.2020

Zajímá vás práce v mateřské či základní škole? Chcete podporovat děti a žáky s OMJ? Máte zájem získat či rozšířit své vzdělání v pedagogickém oboru? Kurz je určen jak pro asistenty pedagoga, kteří už ve školách pracují a chtějí si doplnit specializaci pro práci s dětmi a žáky s OMJ, tak pro zájemce, kteří se teprve na práci ve školách chystají. >>

Mateřská škola Louňovice hledá školního asistenta úvazek 0,5

09.07.2020

Mateřská škola Louňovice Praha východ přijme od 1. září 2020 do 31. srpna 2021 školního asistenta/asistentku na poloviční úvazek tj. 4 hodiny denně dopoledne. Nabízíme rodinné prostředí malé MŠ uprostřed přírody, příjemný kolektiv. Požadujeme vzdělání dle platné legislativy, bezúhonnost a nadšení pro práci s dětmi. >>

Asistentka pedagoga hledá práci v Plzni-městě

01.07.2020

Hledám práci asistenta pedagoga v ZŠ nebo MŠ v Plzeň-město, úvazek 0,5; 0,75; 1,0. Mám akreditace na asistenta pedagoga a pedagoga volného času. Praxe v MŠ a u dětí v kroužku. Děti mám ráda a ráda bych jim dál pomáhala. >>

© Nová škola, o.p.s. 2013