Aktuality

Jaké jsou vaše zkušenosti z distanční výuky a návratu dětí do školy?

Vážené asistentky, vážení asistenti,

dovoluji si Vás oslovit s prosbou k účasti na výzkumném šetření, které realizuje vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni. Cílem šetření je zmapovat zkušenosti a doporučení asistentů pedagoga a školních asistentů z období distanční výuky a návratu do škol.

CÍLOVOU SKUPINOU DOTAZNÍKU JSOU TEDY VÝHRADNĚ ASISTENTI PEDAGOGA A ŠKOLNÍ ASISTENTI.

Šetření je anonymní a jeho výsledky chceme využít jako další podklad do diskusí o roli asistentů pedagoga a školních asistentů v českém vzdělávacím systému.

DOTAZNÍK JE MOŽNÉ DO 30.9.2020 VYPLNIT ZDE.

První výsledky výzkumu představíme na online konferenci S asistenty k lepší škole 20.10.2020, na kterou Vás tímto také srdečně zveme.

Kompletní výstupy šetření budou zveřejněny v listopadu 2020 na www.clovekvtisni.cz/varianty.

Za program Varianty Vám předem mnohokrát děkuji za spolupráci a přeji hodně sil v tomto náročném období.

S pozdravem,

Tomáš Habart
Ředitel programu Varianty

AKTUALITY

Asistentka pedagoga s praxí hledá práci v okrese Zlín

26.10.2020

AP s praxí ( PAS, ADHD, VPU ) hledá pracovní uplatnění jak na ZŠ, tak SŠ v okrese Zlín. Nebráním se ani zařízením na vesnicích v okolí, při rozumné dojezdové vzdálenosti. Pracovní úvazek ideálně 0,5 a klidně i méně. >>

Nová aplikace Zapojmevšechny.cz přináší praktické tipy i pro asistenty pedagoga

26.10.2020

Učitelé i asistenti pedagoga zde naleznou aktivity využitelné ve výuce, ředitelé škol zase tipy od svých kolegů. Rodiče se dozvědí, jak vypadá vzdělávání na oblíbených a přitom inkluzivních školách, naleznou zde i inspiraci pro rozvoj svých dětí. Praktická mapa umožňuje najít odborníky z celé ČR, k dispozici je také poradna. >>

© Nová škola, o.p.s. 2013