O projektu

Novinky v projektu

Nápad na doučování v prostorách školy i během letních prázdnin vznikl v rámci projektu „Školní asistent“, realizovaného Novou školou, o.p.s.

Letního doučování se původně měly účastnit děti, které již do školy chodí a mají různé obtíže v učení, aby tak alespoň trochu dohnaly, co přes rok nestihly. Když jsem ale po svém nástupu na místo školní asistentky začala pomáhat v prvních třídách, vznikl ve spolupráci s paní učitelkou nápad, zahrnout do doučování i předškoláky, kteří nastoupí teprve od září. Těm totiž předškolní příprava často úplně chybí a na jejich výsledcích je to hned od počátku velmi znát.

Obešla jsem s návrhem letního doučování rodiče, kterým půjdou děti od září k nám do školy. Rodiče byli nadšení, nápad se jim líbil. Když to slyšely starší děti, které ke mně chodily na doučování, chtěly se hned také zapojit.

Tak jsem si řekla, že to je dobrý nápad, budou se doučovat a ještě můžeme hrát hry a jezdit na výlety.

Zpočátku prázdnin jsem byla v napjatém očekávání, jak to celé dopadne. Udělala jsem si rozvrhy, připravila program a materiály a teď už jen to nejdůležitější – aby děti opravdu přišly. Naštěstí se dětem se škole hned od počátku moc líbilo. Přišli i ti naši budoucí prvňáčkové a byli nadšení, že už jako chodí do školy.

První den jsme si povídali, co všechno podnikneme, a na jaké výlety by chtěly děti za odměnu jezdit.

Začali jsme tak, že starší si procvičovali násobilku a psali a předškoláci počítali a kreslili. Pořád jsem měla obavy, jestli to vydrží a bude se jim ve škole líbit, ale děti chodily pořád a já byla moc šťastná. Když jsme udělali práci, kterou jsem pro ten den připravila, chodili jsme s dětmi na hřiště, hráli různé hry a soutěžili. Podnikli jsme také za odměnu výlet do Kralup nad Vltavou.

Příští léto si doučování ve škole určitě zopakujeme.

Renata Tancošová, školní asistentka ZŠ Komenského nám., Slaný 

Zpět na hlavní článek

© Nová škola, o.p.s. 2013