Jak mám vytvořit smlouvu pro asistenta pedagoga?

Vytvořeno: 27.07.2020
Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Od září 2020 budu přijímat asistenta pedagoga pro dítě s mentálním i tělesným postižením. V mateřské škole již jednoho as. pedagaoga mám. Chci se zeptat, jak mám správně postupovat. Stávajícího AP mám zaměstnaného na 0,5 úvazku tj. 15,5 hodiny přímé vyučovací činnosti (stejně jako učitelka v MŠ). Nově by AP měl mít přímou vyučovací činnost 36 hodin při plném úvazku?
Jde mi o to, abych postupovala právně správně... Jestli nemám stávajícímu AP předělat od září 2020 pracovní smlouvu a sjednotit hodiny přímé ped. činnosti oběma stejně. Nebo mohu nového asistenta pedagoga zaměstnat stejně jako stávajícího.
Velice děkuji za radu Váš čas.
Veronika Dobešová

Odpověď:

Dobrý den, jste-li běžná (tedy ne-speciální) mateřská škola, měl by být základní poměr činností asistenta pedagoga nastavený tak, aby přímá pedagogická činnost tvořila 90% z doporučeného úvazku a nepřímá pedagogická činnost zbývajících 10% z doporučeného úvazku. U asistenta pedagoga, jemuž poradenské zařízení doporučilo poloviční úvazek, to týdně vychází na 18 hodin přímé a 2 hodiny nepřímé pedagogické činnosti. U asistenta pedagoga, jemuž byl doporučen celý úvazek, týdenní poměr vychází na 36 hodin přímé a 4 hodiny nepřímé pedagogické činnosti. Více informací k tomuto tématu najdete také na našem webu - zde: http://asistentpedagoga.cz/zakony-cinnost

«   zpět