Asistentka pedagoga kurz

Vytvořeno: 24.02.2021
Dobrý den, přihlásila jsem se na kurz asistenta pedagoga, mám pouze vyucni list, na stránkách kurzu se píše že stačí minimálně základní vzdělání. Chci se tedy zeptat zda s vyucnim listem + kurzem asistenta pedagoga mohu pracovat jako asistentka pedagoga např. Ve škole. Na plno stránkách se píše že musím mít maturitu + kurz někde zase vyucni list + kurz. Chci se tedy zeptat jak to tedy je? Má vůbec tedy smysl jít na ten kurz s vyucnim listem?

Odpověď:

Dobrý den. 

V současné době existují dva typy kvalifikačních kurzů pro asistenty pedagoga: A) Kurz "studium pro asistenty pedagoga", kam se může zájemce přihlásit, i když nemá středoškolské vzdělání, stačí ukončené základní vzdělání. B) Kurz "studium pedagogiky", kam se může zájemce přihlásit, jen když má ukončené středoškolské vzdělání - u některých poskytovatelů tohoto kurzu stačí středoškolské vzdělání bez maturity, jiní poskytovatelé tohoto kurzu trvají na středoškolském vzdělání s maturitou.

V praxi pak ve školách působí asistenti pedagoga na dvou úrovních: Na "vyšší" úrovni asistent musí mít maturitu, na "nižší" úrovni může pracovat i asistent bez maturity (ale musí mít alespoň ten kvalifikační kurz). 

Pokud jste vyučena a doplníte si potřebný kvalifikační kurz, můžete jako asistentka pedagoga ve škole pracovat, ale jen tam, kde budou shánět asistenta na "nižší" úrovni. Studium kurzu tak určitě smysl má, jen musíte počítat s tím, že při shánění místa asistentky budete muset vybírat mezi školami pouze ty, které budou shánět asistenta bez maturity. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.   


«   zpět