AP s maturitou vs bez

Vytvořeno: 04.03.2021
Dobrý den , zajímalo by mě, jaký má opravdu praktický dopad,pokud člověk má kurz asistenta pedagoga bez maturity, čili tu nižší variantu.Mám titul bakalář, ale na trhu se mi hůře shání ta vyšší varianta kurzu pro AP.Myslíte ,že to pak v praxi ve škole hraje velkou roli, jaký přesně kurz AP máte? Děkuji moc.

Odpověď:

Dobrý den, 

aktuálně je to tak, že jak kurz "studium pedagogiky" (ve variantě "b" určené asistentům, který je dostupné jen středoškolákům), tak i kurz "studium pro asistenty pedagoga" (který je dostupný i uchazečům se základním vzděláním) poskytují srovnatelnou kvalifikaci na pozici asistenta pedagoga. Jinak řečeno, pokud chcete pracovat jako asistentka pedagoga, je nyní celkem jedno, jaký z těchto kurzů absolvujete. 

Pokud ale projde novela zákona o pedagogických pracovnících (což není nepravděpodobné - už prošla Poslaneckou sněmovnou a nyní se čeká na schválení Senátem ČR), dojde v kvalifikačních požadavcích ke změně, na vyšší úroveň asistentské profese by pak byl dostatečný už jen kurz "studium pedagogiky" (kurz "studium pro asistenty pedagoga" by na vyšší úroveň profese už nestačil). Proto bych doporučoval pro jistotu se raději rozhlížet po kurzu "studium pedagogiky", do budoucna asi představuje větší jistotu. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.    

«   zpět