AP a platová třída

Vytvořeno: 08.03.2021
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na platovou třídu.
Pracuji jako asistentka pedagoga na základní škole. Momentálně mám platovou třídu číslo 8. pří úvazku 0,75.Pracuji s jednou holčičkou, podle postupů třídního učitele, teď momentálně vyučuji i distanční výuky. Mám jen střední školu s nedokončenou maturitou a zajímalo by mě jestli mě může dát ředitel do 5. platové třídy, kvůli tomu, že nemám maturitu?

Odpověď:

Dobrý den, 

platové zařazení asistenta pedagoga je v závazných dokumentech (katalog prací, vyhláška) definováno jen velmi nejasně, v praxi proto záleží hlavně na rozhodnutí ředitele školy a na výši dotace, kterou škola na plat asistenta dostává od státu. Jediné, co je definováno závazně, je rozmezí - plat asistenta pedagoga musí být v rozsahu od 4. do 9. platové třídy. 

K Vaší otázce - ano, teoreticky je možné, aby Vás ředitel školy zařadil do 5. platové třídy. Na druhou stranu je ale otázka, proč by to dělal - když už jste jednou zařazena v 8. platové třídě, je asi i dotace na Váš plat taková, že na osmou platovou třídu stačí. Jediné možné vysvětlení by pak bylo to, že se s novým doporučením z poradenského zařízení změnila (snížila) i výše státní dotace, pak by nové zařazení do nižší platové třídy bylo (bohužel) poměrně logické. 

Více informací k tomuto tématu najdete i na našem webu - zde: https://www.asistentpedagoga.cz/asistent-pedagoga/zakony-vyhlasky/plat-asistenta-pedagoga

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s. 

 

«   zpět