Asistent do soukrome skolky ( lesni skolka)

Vytvořeno: 14.04.2021
Dobry den,

Jsem maminka 4 lete autisticke holcicky. S psycholozkou jsme se shodli ze by ji vyhovovala lesni skolka, jenze by potrebovala asistenta. Nekomunikuje, nerozumi, neoblekne se, nenaji a bohuzel stale ma plenky, je schopna se rozbehnout a bezet a bezet a bezet. Jenze lesni skolky jsou soukromé a soukromým skolkam se asistent neproplaci. Jak se to pote řeší prosim? Asistent ma zivnost a ja ho vyplacim na fakturu, je to tak? Kolik si tak uctuje mesicne? ( omlouvam se ze se tam blbe ptam, jen zjistuji moznosti zda by jsme to pokryli) a je vubec mozne sehnat asistenta jen na 3 dny v tydnu? Dva dny v tydnu ma totiz dcera terapie a to jezdime daleko. Pokud by jste meli nějaké jine rady budu jen rada.
Radili mi at vyhledam nehakou neziskovou organizaci co zajistuje asistencia zeptat se tam. Nevim vsak jak ji vyhledat. Nevite o nějaké pro Liberecký kraj, Jablonec nad Nisou a okoli.
Dekuji

Odpověď:

Dobrý den, 

k zajištění asistenta pedagoga není rozhodující, jestli je MŠ státní nebo soukromá, důležité ale je, zda je MŠ zapsaná v rejstříku škol. Pokud by daná školka byla zapsaná ve školském rejstříku, mohla by pedagogicko-psychologická poradna doporučit asistenta pedagoga, a to i když by se jednalo o školku soukromou (v takovém případě by pak asistent pedagoga byl hrazený ze státní dotace).  

Asistenta pedagoga nebo školního asistenta nemůžete platit sama, to jsou zaměstnanci škol. Alternativou by ale mohl být osobní asistent - ten patří do oblasti sociálních služeb a rodiče dítěte si na jeho plat přispívají okolo 100,- Kč (maximálně 130,- Kč) za hodinu. Pro vyhledání organizace, která ve Vašem kraji poskytuje službu osobní asistence, můžete využít centrální registr sociálních služeb (zadejte si Váš region a požadavek na službu osobní asistence), který je dostupný zde: http://iregistr.mpsv.cz/

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.

«   zpět