Nárok na DVPP

Vytvořeno: 28.04.2021
Dobrý den,
pracuji jako AP v MŠ na 0,75 úvazek. Absolvovala jsem 1 školení hrazené ze Šablon (1 odpoledne, po pracovní době). Další školení na 5 dní si platím jako samoplatce (3x sobota + 2x pátek). Můžeme mi zaměstnavatel započíst všechny tyto dny do DVPP, nebo se započítávají pouze dny pracovní a školení v pracovní době? Předem děkuji za odpověď. Michaela Z.

Odpověď:

Dobrý den, 

jde v principu o dvě otázky - jestli Vám zaměstnavatel přispěje na poplatek za kurz a jestli Vám na kurz dá placené volno. Co se týká příspěvku na kurz, tak to je ryze individuální a záleží to na zaměstnavateli a na možnostech školního rozpočtu (může se ale bohužel stát, že zaměstnavatel na to nemá potřebné prostředky a nemá, z čeho by Vám na školení přispěl). Co se týká placeného volna, tak ředitel Vám může dát na ony pátky tzv. "studijní volno" - i tady ale platí, že to není nárokovatelné, ředitel Vám studijní volno přidělit může a nemusí, záleží na něm a na aktuálních podmínkách ve škole.

Jen pro jistotu upozorňuji, že výše uvedené se týká pozice asistent pedagoga, pokud byste pracovala jako "školní asistentka", bylo by to jinak (školní asistent totiž není pedagogický pracovník a studijní volno čerpat nemůže). 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.    

«   zpět