Samostudium, práce z domova, dovolená.

Vytvořeno: 05.06.2021
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, pokud AP má planou smlouvu pouze do konce srpna při 0,5 úvazku kolik mám nárokovaných dnů samostudia, práce z domova a dnů dovolené. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, 

nárok na dovolenou má asistent pedagoga (stejně jako všichni ostatní pedagogičtí pracovníci) v rozsahu 40 dnů za jeden kalendářní rok - při polovičním úvazku se jeden dovolené rovná čtyřem hodinám volna, celkový počet dnů dovolené ale zůstává nezměněn. Při smlouvě kratší než rok se nárok na dovolenou krátí úměrně délce smlouvy. Pokud má ale asistent smlouvu třeba od 1.9. do 31.8. následujícího roku, má v této době nárok na oněch 40 dnů dovolené. 

Práci z domova lze s ředitelem školy dohodnout, nelze ji ale nárokovat. Podobné je to se studijním volnem - podle zákona o pedagogických pracovnících ředitel může asistentovi pedagoga přidělit až 12 dnů studijního volna za jeden rok, ani toto ale není nárokovatelné, ředitel tedy po zvážení možností a potřeb školy může studijní volno přidělit i v menším rozsahu anebo ho také nemusí přidělit vůbec. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.  

«   zpět