AP a letní provoz

Vytvořeno: 01.07.2021
Dobrý den,
ráda bych se zeptala jak je to v případě, že dítě, ke kterému máme AP přihlásil rodič na letní provoz (14 dní) do jiné školky. Musí do té školky jít i AP? Spádové školka bude v tu dobu zavřená. Děkuji za odpověď. Jana Kavalová

Odpověď:

Dobrý den, 

z pohledu MŠ, která zaměstnává asistenta pedagoga, je to poměrně jasná situace - škola je zavřená, dítě v ní nebude, a asistent si také někdy potřebuje vybrat dovolenou (na kterou má ze zákona nárok). Jakákoli dohoda mezi mateřskými školami ohledně případného "propůjčení" asistenta (v podstatě by asi šlo o služební cestu)  je tak jen na dobré vůli "mateřské" MŠ a doporučoval bych ji pouze v případě, že by byl takto vyřešen nedostatek dovolené asistenta. 

Z pohledu "hostitelské" MŠ je toto, uznávám, poměrně složitá situace, protože musí zajistit péči o dítě i bez přítomnosti asistenta pedagoga, což u některých dětí může být poměrně složité. Alternativou by mohlo být třeba i dočasné zajištění osobního asistenta (vyřizují rodiče, přes organizaci registrovanou jako poskytovatel sociálních služeb, třeba i s finančním přispěním nějaké nadace). 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.    

«   zpět