Dovolená

Vytvořeno: 11.07.2021
Dobrý den, mám úvazek 95%, ale s toho 31% školní asistent a 63,75% asistent pedagoga. Na kolik dní dovolený mám v tomto případě nárok?
A když si vezmu třeba den dovolený, tak je v pořádku, že se mi bere dovolená s obou úvazků ? Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den, 

dovolená je u obou asistentských pozic nastavena odlišně. Asistent pedagoga patří (podle zákona o pedagogických pracovnících) mezi pedagogické pracovníky, a jako takový má (podle zákoníku práce) nárok na osm týdnů dovolené za rok. Naproti tomu školní asistent mezi pedagogické pracovníky nepatří, a proto má jen pět týdnů dovolené ročně (tedy pokud je zaměstnán školou; pokud by byl zaměstnán třeba neziskovou organizací, měl by dokonce jen čtyři týdny dovolené ročně). 

Obecně lze tedy říct, že po dobu 25 dnů ročně budete mít dovolenou z obou Vašich úvazků, a po dobu dalších 15 dnů budete mít dovolenou pouze z úvazku asistentky pedagoga. V praxi by toto šlo vyřešit třeba tak, že si na tři týdny vezmete jako asistentka pedagoga volno, a práci, kterou máte odvést jako školní asistentka, nakumulujte ze tří týdnů do jednoho - z těchto tří týdnů tedy budete jeden týden chodit do práce na 93% úvazku jako školní asistentka a po zbývající dva týdny budete mít volno. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.  

«   zpět