Pracovní doba AP

Vytvořeno: 31.08.2021
Dobrý den, jsem AP v 5.třídě s úvazkem 0,75. Žák má celkem 26 vyučovacích hodin týdně a dohled psaný i o přestávkách. Pracovní dobu začínám v 7:30 a dohledy mám psány téměř na 2 hodiny. Vedení mi tvrdí, že nenasbírám hodiny a proto nemůžu končit dříve jak v 15hodin. Proto se chci zeptat jaká by měla být v tomto případě pracovní doba a rozdělení přímé a nepřímé práce? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, 

při úvazku 0,75 máte pracovní dobu 30 hodin týdně, při pravidelném rozvržení pracovní doby (na 6 hodin denně, po 5 dní v týdnu) a při začátku od 7:30 byste měla mít každý den do 13:30. 

Na pozici asistenta pedagoga má pracovní doba standardně zahrnovat 90 % přímé a 10 % nepřímé pedagogické činnosti - při Vašem úvazku byste tedy týdně měla mít 27 hodin na přímou pedagogickou činnost a 3 hodiny na nepřímou pedagogickou činnost. Dohledy jsou - podle vyhlášky č. 263/2007 Sb., kterou se řídí pracovní řád pro zaměstnance ve školství - oficiálně součástí nepřímé pedagogické činnosti, měly by tedy u Vás spadat pod ony tři hodiny, které máte týdně vymezeny pro nepřímou pedagogickou činnost. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.  

«   zpět