Pracovní úvazek

Vytvořeno: 01.09.2021
Dobrý den,
mám úvazek asistent pedagoga 0,9 (ZŠ 0,5+ŠD 0,44), zaměstnanec mi řekl, ať si udělat rozvrh tak, abych byla u žáků ve 34 hodinách. Nevím, zda mysli 34 vyučovacích hodin nebo hodin 60min. Do práce chodím od 7:30. Poradíte kdy mi tedy končí pracovní doma? Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, 

omlouvám se, ale konec Vaší pracovní doby nejsem schopen takto určit, protože:  Z Vašeho dotazu bohužel není zřejmé, zda máte úvazek 0,9 nebo (jak by odpovídalo údajům uváděným v závorce) 0,94. Pokud byste měla úvazek 0,9, odpovídalo by to 36 hodinám práce týdně, pokud byste měla úvazek 0,94, odpovídalo by to 37,6 hodinám práce týdně. Podle platné legislativy byste pak na pozici asistentky pedagoga měla mít 10 % z úvazku vyhrazených na nepřímou pedagogickou činnost, u které záleží na řediteli školy, zda bude trvat na tom, abyste i v době nepřímé pedagogické činnosti byla na pracovišti, anebo zda Vám umožní výkon nepřímé pedagogické činnosti mimo pracoviště (např. z domova). 

A nakonec ani to, zda se u asistentů počítá jedna pracovní hodina jako vyučovací (45ti-minutová) nebo běžná (60ti-minutová), není bohužel nikde přesně stanoveno, nicméně řada škol se přiklání k tomu méně příznivému výkladu, tedy berou hodinu pracovní doby asistenta pedagoga jako 60 minut práce.

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.    

«   zpět