smlouva

Vytvořeno: 06.09.2021
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jsem jako AP přidělena k dítěti , které má od PP IVP a nárok na asistenta od 1.9 - 31.8 . Pracovní smlouvu mám však jen od 1.9 - 30.6.
Je to v pořádku ? Vzhledem k požadavku PP i vzhledem k tomu , že je pouze na 10 měsíců.
Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, 

podle §23a zákona o pedagogických pracovnících (zákon č. 563/2004 Sb., ve znění pozdějších novelizací) platí, že: " Doba trvání pracovního poměru na dobu určitou pedagogického pracovníka mezi týmiž smluvními stranami činí nejméně 12 měsíců." Podle §2 téhož zákona asistent pedagoga patří mezi pedagogické pracovníky, proto by u něj mělo platit, že jeho smlouva bude na min. 12 měsíců.

Z pravidla min. 12 měsíců délky smlouvy zákon připouští pouze dvě výjimky: 1) Když se jedná o krátkodobý záskok za dočasně nepřítomného pracovníka. 2) Když se jedná o pedagogického pracovníka (asistenta pedagoga), který v době přijetí na pozici ještě nemá dokončené potřebné kvalifikační vzdělání. Pokud Vás tedy škola nepřijímala jen jako krátkodobý záskok (předpokládám, že ne) a pokud jste na pozici asistentky pedagoga nastupovala jako kvalifikovaná, měla Vám škola dát smlouvu na minimálně 12 měsíců - v takovém případě upozorněte vedení školy na pochybení a požádejte o nápravu.

Celé znění výše uvedeného zákona najdete například zde: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-563 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s. 

   

«   zpět