Asisten pedagoga, praxe, kvalifikace

Vytvořeno: 05.11.2021
Dobrý den.
Chtěla bych se stát asistentem pedagoga v MŠ speciální popř. v MŠ,ZŠ.
Než jsem začala sudovat v ped.oboru, pracovala jsem jak asistentka pedagoga, vychovatele na MŠ ZŠ logopedické, kde jsem měla na starosti děti ve věku od 3 do 15 let.
Tato praxe mi dala hodně, individuálni pristup, každé ditě je jiné.
Mám SPŠ Předškoli a mimoškolni pedagogiku, SPŠ jednooborove zkouškou ze specialni pedagogiky, studium na VŠPedF specialni pedagogiku, zk z ISP, surdopeie, obhajobu BP, BC nedokončeno nezdařenou zk z logopedie.
Praxe 12 let v MŠ jako učitelka, asistentka na 2.stupni ZŠ. Jako učitelka MŠ jsem měla asistenta pedagoga. Ocitla jsem se na obou stranách. Doma dva bratry s tělesným, mentálnim postiženim.
Tato profese je pro mne naplnění, poslání. Mohu nabidnout i VV, HV, tanec, pracovni činnosti a dalši.
Asistent pedagoga připravený vést pod pedagogem. Po zaškoleni ziskat samostatnost ale stále veden pedagogem.
Jak uspět na výběrovém řízení?
Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, 

omlouvám se za zpoždění s odpovědí. Vaše formální kvalifikace je pro pozici asistentky pedagoga jednoznačně dostatečná - požadavky na odbornou kvalifikaci asistenta pedagoga se řídí podle §20 zákona o pedagogických pracovnících (č. 563/2004 Sb.), podle kterého je jednou z cest, jak potřebnou kvalifikaci získat, absolvování středního vzdělání s maturitou v oboru s pedagogickým zaměřením (například obor "předškolní a mimoškolní pedagogika"). 

Kromě formální kvalifikace máte navíc i delší praxi a řadu cenných zkušeností, tedy nepochybuji o tom, že pro Vás nebude problém místo asistentky pedagoga získat. Určitě se můžete porozhlédnout i mezi inzeráty na našem webu (https://www.asistentpedagoga.cz/burza/hledam-pracovnika), určitě se ale zeptejte i na Vaší pobočce úřadu práce. A pokud budete chtít, rádi Váš inzerát s poptávkou po místě asistenta na náš web také umístíme (https://www.asistentpedagoga.cz/burza/zadat-inzerat). 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.

«   zpět