Kurz nebo studium asistenta pedagoga

Vytvořeno: 14.11.2021
Dobrý den,
mám středoškolské vzdělání s maturitou v nepedagogickém oboru a chci pracovat jako asistent pedagoga.
Chtěl bych raději absolvovat studium AP (tzv.vyšší) než kurz AP(tzv.nižší).
Studium ale začíná o dost později než kurz.
Dělají školy mezi těmito typy vzdělání rozdíly a mám s ,,vyšším" studiem větší šanci uplatnění? Mám menší pravděpodobnost uplatnění jako muž ve věku 50+? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, 

začnu od konce - mužů je v profesi asistentů pedagoga poměrně málo a jsou potřeba, Vaše šance na uplatnění jsou tedy (podle mé zkušenosti) velké, a věk v tom nehraje nějak významnou roli. 

Ke kurzům: K získání kvalifikace asistenta pedagoga specificky slouží dva typy kurzů, a to "studium pro asistenty pedagoga" (je delší, ale mohou se do něj hlásit i uchazeči bez středoškolského vzdělání) a "studium pedagogiky" (ve variantě "b", která je určena asistentům, je kratší, ale mohou se do něj hlásit pouze zájemci s ukončeným středoškolským vzděláním). 

V současnosti školy rozdíl mezi těmito kurzy nedělají, ale je pravda, že kdyby vešla v platnost navrhovaná novela zákona o pedagogických pracovnících (kterou Poslanecká sněmovna nestihla před volbami schválit), byl by pro vyšší úroveň asistentské profese dostatečný už jen kurz "studium pedagogiky"... osobně bych Vám proto doporučil, abyste se přihlásit do kurzu "studium pedagogiky".

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.  

«   zpět