dotaz možnost kurzu asistent pedagoga

Vytvořeno: 27.12.2021
Dobrý den sem vyučená pečovatelkou. Mám dva syny s adhd a autismem.
Sháním práci na zkrácený úvazek. Jaké mám možnosti nějakého kurzu, který bych mohla využít k novému pracovnímu místu. A tím najít práci v rámci kurzu.
Nebo nějakou radu. Třeba nějaký jiný kurz.Bydlím v Jaroměři-kralovehradecký kraj.Děkuji s pozdravem Kateřina Mervartová.

Odpověď:

Dobrý den, 

pokud sháníte vzdělávací program, který by Vás kvalifikoval pro pozici asistentky pedagoga (a současně i pro pozici školní asistentky), byl by pro Vás vhodný kurz "studium pro asistenty pedagoga" - tento kurz nabízejí například v Hradci Králové "Školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků" (1) nebo "Centrum Pronitepo" (2). Aktuálně bohužel ani jedna z těchto organizací nemá otevřenou nabídku pro zápis do kurzu (současné kurzy už jim probíhají a nové zatím nevyhlásily), ale zkuste sledovat jejich webové stránky (viz níže), kde jistě nové kurzy budou avizovat.  

1. https://www.cvkhk.cz/

2. https://www.prointepo.org/studium-pro-asistenty-pedagoga 

Odkazy na některé další organizace, které tyto kurzy realizují jinde v ČR, najdete na našem webu - zde: https://www.asistentpedagoga.cz/vzdelavani-asistentu/kvalifikacni-kurzy

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.

«   zpět