AP v MS na tri dny a ctyri dny

Vytvořeno: 09.01.2022
Dobry den,
Muzete mi prosim poradit jakou vysi uvazku a jakou platovou tridu bych mela mit jako asistent pedagoga v materske skole v pripade navstevy 3 dny v tydnu (7:30-11:30) a v pripade 4 dny v tydnu (7:30-11:30).A zaroven kolik neprimych hodin by bylo v jednotlivych pripadech.
Predem dekuji.
S pozdravem
Kavanova Hana

Odpověď:

Dobrý den, 

začnu od konce: Nepřímá pedagogická činnost tvoří zpravidla 10 % z celé časové dotace úvazku asistenta pedagoga, 90 % času vychází na činnost přímou. Pozor ale, do nepřímé pedagogické činnost lze (dle vyhlášky č. 263/2007 Sb.) zařadit i dohled nad žáky - tedy i nepřímá pedagogická činnost může probíhat na pracovišti, v kontaktu s dětmi. 

Co se týká výše úvazku, tak zde záleží na tom, zda jde o běžnou MŠ nebo o MŠ speciální. Ve speciálních školách totiž může ředitel nastavit výši úvazku celkem libovolně, podle potřeby. V běžných školách o výši úvazku rozhoduje školské poradenské zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum), které škole zřízení pozice asistenta pedagoga doporučilo. Poradenské zařízení u asistenta pedagoga vybírá výši úvazku asistenta podle vyhlášky č. 27/2016 (příloha č. 1 k vyhlášce stanovuje sedm možných výší doporučeného úvazku) - Vámi uváděným rozsahům by nejvíce odpovídal úvazek 0,3889 (cca 15,5 hodiny týdně, z toho 14 hodin přímá a 1,5 hodiny nepřímá pedagogická činnost) nebo úvazek 0,5 (20 hodin týdně, z toho 18 hodin přímá a 2 hodiny nepřímá pedagogická činnost). 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.     

«   zpět