Platová třída

Vytvořeno: 12.01.2022
Dobrý den, mám dotaz ohledně zařazení do platové tř.a stupně. Je možné, aby mi bylo započteno VŠ vzdělání a předchozí zaměstnání? Nyní jsem zařazena v 8 pl. třídě 3 stupeň. Mám VŠ ekonomického oboru, poté jsem pracovala 8 let v obchodních pozicích, poté 7 let MD a následně nástup jako AP 09/2020 na 0,5 úvazku.
Jako AP mám žákyni se stupně 3, z poradny požadavek na 200h.individuální práce s AP.
Děkuji Vám za odpověď.
Uhlíková

Odpověď:

Dobrý den, 

Vámi uvedené platové zařazení se zdá být v pořádku. Asistent pedagoga může být zařazený v rozmezí 4. až 9. platové třídy, nicméně stát dává školám dotace odpovídající rozsahem nejvýše osmé platové třídě, proto zařazení asistenta pedagoga do deváté platové třídy je jen velmi ojedinělé (závislé na tom, zda škola může na asistenta doplácet ještě ze svého běžného rozpočtu). 

Co se týká uznávání předchozí praxe: Ředitel je povinen uznat pouze praxi v oboru (tj. ve školství), praxi v jiné profesi může uznat maximálně částečně, a to jen za předpokladu, že by svou povahou byla školství podobná (například u práce s dětmi v sociálních službách nebo ve zdravotnictví) - praxe v obchodních pozicích uznatelná v tomto smyslu není. V rozsahu maximálně šesti let může ředitel do praxe započítat mateřskou nebo rodičovskou dovolenou. Ve Vašem případě tedy ředitel zjevně započítal oněch šest let mateřské, na základě toho Vás pak zařadil do 3. platového stupně, který podle tabulek odpovídá rozsahu 6 až 12 let praxe. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.

   

«   zpět