Asistent pedagoga v DS

Vytvořeno: 11.05.2022
Dobrý den,

v dětské skupině o kapacitě 24 dětí máme chlapečka, kterému jsou dva roky, nemluví, nevnímá, vyžaduje nepřetržitou pozornost (pokud mu není dána je velice vzteklý až agresivní na děti i učitelky) na kterou nemáme kapacitu ani finanční prostředky v případě další pečující osoby. Je nějaká možnost doporučení asistenta pedagoga na základě psychologického vyšetření?
Děkuji a přeji krásný den,
Iveta Bartošková

Odpověď:

Dobrý den, 

je mi líto, ale obávám se, že tudy ve Vašem případě cesta nepovede. Stát totiž vydává dotace na mzdy asistentů pedagoga na základě doporučení školských poradenských zařízení (pedagogicko-psychologických poraden nebo speciálně pedagogických center) systémově pouze školám a školským zařízením, což dětská skupina není. 

Ve Vašem případě je tak spíše ke zvážení možné zapojení osobního asistenta, což je ovšem možnost často limitovaná finančně - osobní asistence je totiž sociální služba, na kterou musí přispívat její příjemce, v případě dětí jejich zákonný zástupce, a to v rozmezí 90 až 130 korun na hodinu. Pokud byste i tak zvažovali tuto možnost, obraťte se na vybraného poskytovale osobní asistence ve Vašem regionu - jejich seznam můžete dohledat zde: http://iregistr.mpsv.cz/socreg/hledani_sluzby.do?SUBSESSION_ID=1652548767723_1

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.

  

«   zpět