Neplacené volno AP v době Švp

Vytvořeno: 01.07.2022
Dobrý den,
Ve škole pracuji jako AP a vychovatelka, různé úvazky. Tento rok jsem byla na Švp jako vychovatelka a musela jsem si vypsat neplacené volno na AP,tudíž jsem měla menší výplatu, ale práce více. Je tento postup v pořádku?
Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, 

věcně vzato takový postup v pořádku samozřejmě není. Je pravda, že pokud s Vámi na škole v přírodě nebyl žák, který má doporučenou podporu asistenta pedagoga, nemohla jste tam ani práci jako asistentka vykazovat - i tak se s Vámi ale ředitel mohl domluvit, že si na ŠVP po večer pročtete nějaké odborné materiály, a dát Vám na pozici asistentky pedagoga studijní volno (pokud tedy nemáte celých dvanáct dnů studijního volna vyčerpaných jinde). Hodiny, které jste naopak jako vychovatelka odpracovala na ŠVP navíc (nad rámec svého běžného úvazku), by Vám vedení školy mělo nějak kompenzovat, třeba formou odměny nebo formou náhradního volna.

Oficiálně vzato ale bohužel záleží hlavně na tom, jak jste se s vedením školy domluvila - pokud jste na uvedené podmínky dobrovolně přistoupila, postup v pořádku být může (v té oficiální rovině věci).

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.     

«   zpět