Plat asistenta pedagoga

Vytvořeno: 07.07.2022
Dobrý den, pracuji jako AP na 0,75 úvazek, mám 7 let praxe. Jaký by měl být můj plat? Děkuji. Jana

Odpověď:

Dobrý den, 

lituji, ale na to bohužel nejde jednoznačně odpovědět. Platové zařazení asistenta pedagoga se totiž může pohybovat v rozmezí od 4. do 9. platové třídy - konkrétní zařazení do platové třídy do značné míry záleží na rozhodnutí ředitele školy a na výši dotace, kterou škola dostane na plat asistenta pedagoga od státu. V rámci jednotlivých platových tříd jsou pak ještě definovány platové stupně, které se řídí podle dosažené praxe - praxi v rozsahu 7 let by odpovídal třetí platový stupeň, nicméně ke stanovení výše platu toto nepomůže, když není jasné, v jaké platové třídě jste zařazena. 

Více podrobností k platům asistentů pedagoga najdete na našem webu - zde: https://www.asistentpedagoga.cz/asistent-pedagoga/zakony-vyhlasky/plat-asistenta-pedagoga

Aktuálně platnou tabulku platů pro pedagogické pracovníky najdete například zde: https://www.kurzy.cz/platy/platove-tabulky-ucitelu/ (U tabulkové mzdy ale nezapomeňte, že při úvazku 0,75 se Vám oproti tabulkové mzdě plat o čtvrtinu - úměrně úvazku - snižuje.)

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola o.p.s.  

«   zpět