Osobní asistent

Vytvořeno: 24.07.2022
Dobrý den mám dotaz vnucka místo první třídy byla v přípravné třídě,nyní bude opakovat první třídu protože neumí číst počítat prostê hodně zaostává za ostatními dětmi, ze tří předmětu nebyla hodnocena. Její máma to nijak neřeší rodiče jsou rozvedení a ona sama je nevyučená má tři děti a co se týče učení se jí nijak zvlášť nevěnuje. Nemohla by mít osobního asistenta? Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, 

osobní asistent by v dané situaci nebyl vhodným řešením. Osobní asistence je sociální služba primárně určená osobám s těžším zdravotním postižením, což - předpokládám - Vaše vnučka není. Navíc osobní asistence je služba placená, maminka dívky by na takovou službu musela doplácet přibližně sto korun za hodinu, což je ve výsledku poměrně dost finančně náročné. 

Zvažte ale, zda nepodpořit maminku dívky v tom, aby objednala dceru na vyšetření do místní pedagogicko-psychologické poradny. Služby poradny jsou bezplatné, odborníci tam mohou během vyšetření zjistit, z čeho pramení vzdělávací problémy dívky, a v odůvodněných případech pak mohou do třídy doporučit také asistenta pedagoga (kterého pak platí stát, rodiče dítěte nemusí doplácet nic). 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola, o.p.s.

«   zpět