Asistent pedagoga a studium

Vytvořeno: 10.09.2022
Dobrý den, již druhým rokem pracuji na škole, kde jsem jako AP.
Dítě má nárok na asistenta každý den. Já studuji třetím rokem dálkově předškolní pedagogiku. Studijní dny jsou každý týden v pátek.
Tento rok se to nadřízeným nelíbí. Prý dělám něco, co pro jejich školu nemá žádný význam. Navíc by se to ČŠI nelíbilo, když tam pravidelně nejsem. To chápu. Minulý rok s tím problém nebyl, ale teď je.
Bylo mi řečeno, že dostanu příští týden různá možná řešení.
Co myslíte, že mohou udělat, děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

obecně bohužel platí, že zaměstnavatel nemá žádnou oficiálně danou povinnost Vás uvolňovat z práce kvůli kvalifikačnímu studiu (byť věcně většina zaměstnavatelů samozřejmě vítá, když si jejich zaměstnanci kvalifikaci zvyšují). Nezbývá Vám tedy, než se pokusit najít kompromis a se zaměstnavatelem se nějak dohodnout. Pokud by vedení školy trvalo na tom, že je v tomto školním roce Vaše přítomnost nezbytná ve všech dnech v týdnu, a Vy byste nechtěla nějak přerušovat nebo jinak řešit své studium, nezbylo by Vám bohužel asi nic jiného než pracovní poměr ve škole ukončit. Doufám – věřím, že ale takové řešení nebude nutné a že s vedením školy najdete řešení vhodné pro všechny.

S přáním všeho dobrého,

Zbyněk Němec

Nová škola, o.p.s.

«   zpět