5 .Platová třída a náplň práce se vzděláním výuční list .

Vytvořeno: 06.03.2023
Dobrý den, jsem zaměstnaná v MŠ jako Asistent pedagoga na 40 hodin týdně. Jsem pouze vyučena + kurz AP. Nejprve jsem nastoupila s 8 platovou třídou a po 2 měsících mu je snížena třída na 5. To chápu, nebo nemám maturitu. Jen by mně zajímalo, jak je to s náplní práce? Paní ředitelka mi napsala náplň práce obsáhle na 3. stránky a já všude našla jen náplň skrz platovou třídu. Má ředitelka právo mi určit tak obsáhlou náplň? Jsem k tomu v invaliditě 1 a tak když musím zůstávat, na poradě a nemám ji placenou, jako přesčas. Sotva, dojedu domů. Také mi paní psycholožka řekla že nemusím s 5 platovou třídou psát výkaz práce podle vzoru co mi dala. Tak jak to je? Vedu si denní záznamy podle svého.

Odpověď:

Dobrý den, 

náplň práce pro asistenta pedagoga stanovuje vždy ředitel školy. Ředitel se při tom musí držet popisu práce pro jednotlivé platové třídy (podle katalogu prací) a popisu hlavních činností asistenta pedagoga (podle vyhlášky č. 27/2016 Sb.) - tyto popisy najdete na našem webu, odkazy přidávám níže. Zároveň ale platí, že ředitel školy může tyto popisy v náplni práce asistenta pedagoga rozepsat podrobněji, klidně i na 3 strany. 

Popis podle katalogu prací: https://www.asistentpedagoga.cz/asistent-pedagoga/zakony-vyhlasky/plat-asistenta-pedagoga

Popis podle vyhlášky: https://www.asistentpedagoga.cz/asistent-pedagoga/zakony-vyhlasky/prace-asistenta-pedagoga

To, jestli asistent má nebo nemá být na poradách, záleží hodně na rozsahu jeho úvazku - pokud má pracovní dobu nastavenu tak, že zahrnuje i účast na poradě, účastnit se musí, pokud se ale porada odehrává mimo pracovní dobu asistenta, jeho účast nemůže být povinná.

Nastavení výkazu práce nebo vedení dílčích záznamů o práci záleží u asistenta jen na pokynu ředitele - pokud ředitel zadá asistentovi, že si má nějakou formou výkazy vést, asistent by se měl podle tohoto zadání řídit. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec 

Nová škola, o.p.s.

«   zpět