AP a asistence při plaveckém výcviku

Vytvořeno: 07.03.2023
Dobrý den, prosím, ráda bych se dotázala, zda má vedení školy právo, nařídit mi přítomnost přímo ve vodě při plaveckém výcviku dětí ?
Pracuji jako AP ve druhé třídě ZŠ u dysfatického chlapce. Rodiče do příhlášky uvedli, že se chlapec bojí vody, ale přesto ho přihlásili. Vedení po mě nyní požaduje, abych byla přítomna v bazénu s chlapcem. Několikrát jsem se vyjádřila, že je mi toto velice nepříjemné ale i přesto trvají na svém požadavku. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, 

omlouvám se, ale asi neumím přesně odpovědět - činnosti, které po Vás vedení školy může požadovat, musí být vždy primárně v souladu s nastavením Vaší pracovní smlouvy a pracovní náplně. Na Vašem místě bych si tedy určitě prošel oficiální pracovní náplň, kterou máte stanovenou od vedení školy, a podíval se, zda požadavek na přítomnost v bazénu odpovídá úkonům popisovaným v pracovní náplni. Zároveň bych považoval za vhodné, abyste s třídní učitelkou a případně i s někým ze školního poradenského pracoviště (školní psycholožkou nebo výchovnou poradkyní) ještě prodiskutovaly, nakolik je zařazení chlapce do plaveckého výcviku skutečně vhodné - plavecký výcvik nemusí být zrovna optimálním prostředím pro překonávání strachu z vody; pokud byste se shodly na tom, že máte o vhodnosti zařazení chlapce do výcviku pochybnosti, pokuste se toto téma ještě probrat s rodiči chlapce a své pochybnosti jim vysvětlit. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola, o.p.s.  

«   zpět